NEF – endometriózis után
A NEF már eddig is abszolút beváltotta az ígéreteit, de tudom, hogy az utazás még csak most kezdődik...
„Nagyon örülök, hogy részt vettem a NEF-tanfolyamon, és hogy megismerhettelek Téged!
Több módszerrel kísérleteztem korábban, hogy jobban érezzem magam a bőrömben, harmóniát teremtsek a zaklatott elmémben, de pl., a meditációval, kineziológiával, thétával nem sikerült hosszú távú hatást elérnem, aminek leginkább a kitartásom hiánya volt az oka. Amikor rátaláltam a NEF-tanfolyam (és a méháldás) hirdetésére, rögtön úgy éreztem, hogy megtaláltam a nekem való „segítséget”. Egy olyan komplex program ígéretét nyújtotta, ami megoldást jelenthet a nőgyógyászati problémáimra is (a nyáron műtöttek endometriózissal), hiszen ez egyértelműen a nőiségem rosszul való megélésével van összefüggésben, és megoldást jelenthet a démonok elkergetésére is energiaszintem felemelése által.
A NEF már eddig is abszolút beváltotta az ígéreteit, de tudom, hogy az utazás még csak most kezdődik, és a legtöbb áldásos hatását hosszú távon fogom tudni élvezni.
A legjobb benne talán az, hogy miközben gondolati síkon végigkövetjük az életfázisokat, addig a testünk sem marad passzív, hanem követi a szimbolikát, ezáltal sokkal hatásosabb, mint egy vezetett meditáció.
Szívesen jártam a gyakorló alkalmakra, mindig vártam, hogy már kedd legyen, és mehessek NEF-re, ami nagy szó nálam, mivel sajnos sokszor még a hobbijaimra is nehezen veszem rá magam.
Jó volt, hogy kiscsoportban gyakoroltunk, így bensőséges, baráti volt a légkör. Ehhez persze kellett a csapattársak pozitív energiája, támogatása, és főleg a te kedves kisugárzásod.
A gyakorlatsor elsajátítása nem ment könnyen, bár a sorrend teljesen logikus. Úgy érzem, jobb volt, hogy a hosszabb, 16 hetes tanfolyamon vettem részt, az intenzív verzió valószínűleg kevés lett volna nekem az elsajátításra is, és így volt ideje a szervezetemnek magáévá tenni a mozdulatokat.
Segített, hogy az elején részletesebben beszéltél a gyakorlás alatt a különböző elemek jelentéséről, így könnyebb volt összefűzni a láncot.
Amikor önállóan kellett végigcsinálnunk a gyakorlatsort, akkor mindig kicsit kényelmetlenül éreztem magam, mert nem volt biztos a tudásom, de egyértelmű, hogy így hatékonyabban lehet tanulni.
Nagyon hatásos volt, amikor az egyes mozdulatok fizikai tartását, erejét is éreztetted, például a mag születésénél, vagy az isteni férfi energia megtartásánál.
Több fontos tanítás is megérintett a gyakorlatsoron keresztül, amit leginkább kiemelnék, hogy megéreztem, nem érdemes, és nem is szabad túl erősen rágörcsölni az élethelyzetekre, minden jön magától, hagyni kell a gyümölcsöt beérni, és elengedni, amivel nincs más teendő (talán ez a banya bölcsessége).”
Összességében nagyon jól éreztem magam, és köszönöm, hogy megismertettél a NEF-fel. Bizakodóan folytatom tovább a gyakorlást, és remélem, hogy minél gyakrabban lesz lehetőség személyesen is találkozni és gyakorolni Veled és a többiekkel.
Köszönettel: M. Dóri

